Po dviejų metų pertraukos PASIENIO FIESTA sugrįžta su visiems žinomomis tradicijomis ir dar nematytomis naujienomis taip pat neaplenkdama šiandieninių aktualijų.

„Sienos ir skiria, ir jungia” – tokia yra šių metų renginio idėja, kalbanti apie:
> gyvenimą skirtingose sienos pusėse (nuo namų iki valstybių sienų), kur yra puoselėjamos skirtingos kultūros, kuriamas savitas identitetas.
> būtį vienybėje, apsuptiems nuo kambario iki viso pasaulio sienų, kuomet skirtingos kultūros ir žmonės jungiasi bendram tikslui, kuomet sienos tirpsta tiesiant pagalbos ranką.
„Pasienio fiestoje“ dvi dienas vyks koncertai, varžybos, mugės, o startą šiam renginiui duos birželio 3 d. (penktadienį) vyksianti „Bendrystės vakarienė“. Lazdijų miesto parke bus įrengti kiemeliai, kuriuose Estijos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos tradicinius patiekalus gamins Lazdijų krašto bendruomenės. Renginio dalyviai žada ypatingą estišką košę, latvišką troškinį ir lenkišką, ukrainietišką bei lietuvišką sriubas, o vakarienės metu surinktos aukos bus skirtos Ukrainai.

Birželio 4 d. (šeštadienį) svečiai bus kviečiami į ekskursiją, tęsiant Lazdijų rajono savivaldybės gražias bendradarbiavimo su kaimyninių valstybių miestais tradicijas bus pasirašoma bendradarbiavimo sutartis su Lenkijos Dravsko savivaldybe. Vėliau „Pasienio fiesta“ nusidažys saulės ir dangaus spalvomis – visi dalyviai, svečiai, bendruomenės, įstaigos ir organizacijos bus kviečiamos dalyvauti vienijančioje eisenoje ir taip išreikšti palaikymą Ukrainai. Na, o vakare Lazdijų miesto parke šventinę dieną vainikuos meninė programa „Sienos ir skiria, ir jungia“, Garbės piliečio apdovanojimai, Lazdijų krašto atlikėjų pasirodymai ir žinomų atlikėjų koncertas.

Kultūrinė ir pramoginė renginio dalis bus gausi Lazdijų kultūros centro kolektyvų pasirodymais, svečių programomis, renginio svečius džiugins „Žiburys“ ir „Kryžkelė“ kolektyvai, grupė „Pikaso“, atlikėjai Gabrielius Vagelis ir Kastytis Kerbedis.
Abi šventines dienas vyksiantys renginiai užpildys skirtingas Lazdijų miesto erdves – kultūrinių meninių programų prisistatymai vyks miesto parko scenoje, o visas parkas virs pramogine erdve, čia taip pat bus pristatomos meninės instaliacijos tema „Sienos ir jungia, ir skiria“, o sutemus meninės instaliacijos ir miesto parkas nušvis įvairiausiomis spalvomis.
Daugiau informacijos apie renginio programą pridėsime netrukus!

Renginį organizuoja Lazdijų rajono savivaldybė ir Lazdijų Kultūros centras.