PASIENIO FIESTA 2016 – BENDRUOMENĖS ŠVENTĖ

Tryliktą kartą nuvilnijo pati didžiausia mūsų rajono tradicinė tarptautinė PASIENIO FIESTA. Šventės organizatorių Lazdijų rajono savivaldybės ir VšĮ Lazdijų kultūros centro vardu noriu padėkoti Jums, brangūs Lazdijų krašto žmonės, šventės dalyviai, rėmėjai ir svečiai, jog geranoriškai ir su puikia nuotaika įsiliejote į šventinių renginių sūkurį, buvote aktyvūs, gerai nusiteikę ir negailėjote gražių žodžių šventės organizatoriams. “Pasienio fiesta” apjungė mus draugėn, suteikė daug gerų emocijų ir leido išgyventi dzūkišką bendrystės pajautimą.

Jau tapo gražia tradicija, kad „Pasienio fiesta“ kasmet atgimsta su nauja idėja, nauja tema, susijusia su mūsų tautos istorija, kultūra bei žmonėmis. Brolystė, bičiulystė ir nuoširdi kaiminystė yra pagrindinės mūsų – svetingų, dosnių ir dainingų dzūkų – vertybės. Ne veltui šių metų PASIENIO FIESTA buvo pavadinta „Mūsų bendruomenė – mūsų stiprybės žiedas“ ir atspindėjo Bendruomenių metų nuotaiką.

Džiaugiamės Varnėnų, Veisiejų seniūnijos, Kučiūnų, Barčių, Viktarinos, Stebulių kaimų, bendruomenių, Dainavos krašto amatininkų, menininkų ir tautodailininkų asociacijos, Veisiejų socialinės globos namų,Veisiejų rankdarbių studijos ,,Kuparėlis“ išradingumu ir tradicinio kulinariniuo paveldo pristatymu kulinariniame šou “Bulvė visaip”. Jūsų gardžių patiekalų skonį ilgai prisimins ne tik vertrinimo komisija, šventės dalyviai, bet ir užsienio šalių svečiai.

Jau antrus metus Lazdijų miesto parką šventės metu papuošia įvairių įstaigų ir organizacijų kūrybiškumą ir susitelikimą bendram darbui atskleidžianti instaliacijų paroda. Šiemet šventės dalyvių akį džiugino Rudaminos tradicinių amatų centro, Nemajūnų, Naujosio Kirsnos, Kučiūnų, Krikštonių kaimų bendruomenių, Lazdijų meno mokyklos, Stebulių, Aštriosios Kirsnos, Kučiūnų, Šventežerio, Šeštokų mokyklų, Veisiejų Sigitos Gedos, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijų, Lazdijų kultūros centro, Teizų, Būdviečio laisvalaikio salių, Lazdiju rajono savivaldybės administracijos bei UAB „Dzūkų žinios“ instaliacijos, pražydusios įvairiausių spalvų ir netikėtų formų žiedais.

Ypač smagu, jog šiemet šventėje į gražios bendrystės ratą mokytojos Irinos Gudebskienės iniciatyva įsijungė II tarptautinio akordeonistų sąskrydžio „Su meile akordeonui“ dalyviai, kurie savo pasirodymais praturtino šventės programą. Tikimės, jog šis sąskrydis Veisiejuose taps tradicinis ir bus neatsiejama „Pasienio fiestos“ renginių dalis.

Nuoširdus dėkui mūsų kraštiečiui prof. Vidui Kavaliauskas ir Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentams už pristatytą koncertinę programą, kuri suteikė daug puikių emocijų ir atskleidė lietuvių ir gruzinų tautų gražią kultūrinę bendrystę.

Už skambias melodijas ir dainas dėkojame visiems Veisiejų miesto parko scenoje, Lazdijų miesto vasaros estradoje ir folkloro kiemeliuose koncertavusiems kolektyvams, muzikantams bei dainininkams: Teizų laisvalaikio salės kapelai „Teizija“ (vad. J. Adomaitis), Kapčiamiesčio laisvalaikio salės kapelai „Kapčius“ (vad. L. Valentienė), tradicinei kapelai „Dziedukai“ (vad. R. Mazėtis), Būdviečio laisvalaikio salės folkloro ansambliui „Radasdėlė“ ir kapelai „Svaja“ (vad. Z. Barkauskienė), Šeštokų kultūros namų kapelai „Griežlė“ (vad. V. Trampas), Krikštonių laisvalaikio salės folkloro ansambliui „Stadulėlė“ (vad. L. Švetkauskienė), Lazdijų kulturos centro folkloro ansambliui „Riecimėlis” (vad. R. Kaveckienė), Seirijų kultūros namų kapelai „Seirija“ (V. Rutakauskas), Krosnos kultūros namų kapelai (vad. G. Česnulis), Kučiūnų laisvalaikio salės folkloro kolektyvui „Parinkcis“ (vad. Jolita Karaliūnienė), Seiliūnų laisvalaikio salės kapelai “Savi” (vad. G. Ptašnykienė), Veisiejų kultūros namų kapelai „Veisieja“ ( vad. A. Rudzienė), Lazdijų kultūros centro šokių kolektyvams „Smilga” ir „Lazdija“ (vad. Janina Dereškevičienė), Teizų laisvalaikio salės folklorinių šokių kolektyvui „Trepsiukas“ (vad. A. Laukionienė), Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos ir Seirijų kultūros namų jaunimo tautinių šokių kolektyvui “Atžalynas” (vad. Germina Ptašnykienė), grupėms „Dafylk“(vad. Just. Grėbliūnas), „Žiburys“ (vad. J. Adomaitis), kameriniam chorui „Gaustas“ (vad. Birutė Vžesniauskienė), atlikėjams Aidai Abeciūnaitei, Arūnui Maciulevičiu, Justinai Kreizaitei, Rokui Jančiauskui bei Gretai Burbaitei.

Dėkojame Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ir programai „Išjudink save“ už pagalbą ir paramą organizuojant šokių festivalį „Margaspalvė šokių fiesta, kurioje smagiai trypė Lazdijų meno mokyklos šokių kolektyvas (vad. L. Vyrva), Šventežerio mokyklos šokių kolektyvas „Ąžuolynas“ (vad. I. Malinauskienė), Lazdijų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Bitelė“ (vad. N. Rasiulienė), darželio –mokyklos „Kregždutė“ šokių kolektyvas ( vad. G. Ptašnykienė), darželio – mokyklos „Vyturėlis“ šokių kolektyvas (vad. G. Kolkienė), Kučiūnų laisvalaikio salės vaikų šokių kolektyvas (vad. J. Karaliūnienė), Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos folkloro absamblis „Voverėlė“ (vad. B. Vžesniauskienė), Krosnos kultūros namų šokių grupė (vad. G. Česnulis), meninės raiškos studija „Macinga“ (vad. I. Malinauskienė), Lazdijų kultūros kultūros centro pramoginių ir linijinių šokių šokių jaunučių, jaunių merginų bei moterų grupės (vad. S. Iešmantavičienė) bei linijinių šokių grupės iš Sangrūdos, Kalvarijos, Marijampolės su vadovėmis L. Danauskaitei ir R. Packevičiūtei, Veisiejų kultūros namų šokių kolektyvas „Pušynas“ (vad. A. Rudzienė), Veisiejų S. Gedos gimnazijos folkloro ansamblis „Šermukšnėlis“ (vad. R. Sabaliauskienė), Veisiejų kultūros namų baleto namų linijinių šokių grupės (vad. G. Burdulytė), zumbos šokių grupės iš Veisiejų, Lazdijų, Druskininkų, Marijampolės, Kalvarijos ir Alytaus su trenerėms G. Burdulyte, J. Lukšiene, J. Ambrasiene.

Džiaugiamės mūsų rajono įstaigomis ir organizacijomis, kurios kūrybingai atsiliepė į šventės temą bei išradingai pasirodė stilizuotoje iškilmingoje eisenoje į miesto parką. Šiemet, pražydę tūkstančiais margaspalvių žiedų, šventės puošmena tapo Šeštokų, Kučiūnų, Šventežerio, Krosnos, Kapčiamiesčio E. Pliaterytės, Aštriosios Kirsnos mokyklų, Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijų, Lazdijų sporto centro, Lazdijų mokyklos-darželio „Kregždutė“, UAB “Lazdijų vanduo”, Lazdijų švietimo centro kartu su Trečiojo amžiaus universitetu, Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos, Nemajūnų, Krosnos, Rudaminos ir Šeštokų bendruomenių, Stebulių mokyklos ir bendruomenės, Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“, Lazdijų meno mokykls, Lazdijų krašto muziejaus bei jau anksčiau minėtų Lazdijų kultūros centro ir jo padalinių meno mėgėjų kolektyvai.

Smagu, jog kasmet prie šventės organizavimo prisideda mūsų draugai ir bičiuliai. Dėkojame Lietuvos aeroklubui ir jo prezidentui lazdijiečiui G. Kalinauskui už padovanotą saldainių lietų, Veisiejų gimnastų komandai ir treneriui A. Mačioniui, V. Balčiui už galimybę šventės metu pasivėžinti karieta, Lazdijų mokyklai – darželiui „Vyturėlis“ už suteiktas patalpas kolektyvų ir svečių persirengimui.Veisiejų seniūnijai ir seniūnui Z. Sabaliauskui už didelę pagalbą organizuojant veiklas Veisiejuose ir mobilią virtuvėlę, maitinusią daugelį renginio dalyvių, dainavimo studijai „Medutis“ ir grupėms M2 ir Easy už nuostabų koncertą, Veisiejų technologijos ir verslo mokyklai bei Veisiejų S. Gedos gimnazijai už rūpestį, kad jaunieji svečiai iš Gruzijos būtų sotūs, pailsėję ir turiningai praleidę laiką.

Ačiū UAB „Lazdijų autobusų parkas” ir Lazdijų rajono savivaldybės mokykloms už galimybę užklijuoti reklaminius renginio lipdukus ant autobusų ir geltonųjų autobusiukų, E. Jurkevičiaus individualiai įmonei už galimybę užklijuoti renginio lipdukus parduotuvėse.

Dėkojame Alytaus priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai už parodomąją gelbėjimo programą, renginio partneriams Lazdijų sporto centrui, Lazdijų savivaldybės viešajai bibliotekai, Lazdijų krašto muziejui, Lazdijų meno mokyklai, jauniesiems savanoriams bei Lazdijų rajono savivaldybės administracijos darbuotojams už nuoširdžią pagalbą ir atsakingą darbą įgyvendinant šventės programą bei užtikrinant sklandžią ir turiningą Estijos, Gruzijos, Baltarusijos, Lenkijos bei Ukrainos delegacijų viešnagę mūsų savivaldybėje.

Už pagalbą ir geranoriškumą rengiant tradicinę tarptautinę šventę „Pasienio fiesta 2016“ nuoširdžiai dėkojame Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariatui, Lazdijų greitosios medicinos pagalbos skyriui, šventės rėmėjams UAB „Pietų Megrame”, UAB MEDINITA, UAB „Litcon”, UAB „Komunalinių įmonių kombinatas”, UAB „Aurora”, UAB PARAMA, draudimo bendrovei „Gjensidige”, Ramūnui Kručkauskui, Kęstučiui Rudzinskui. Už šventės viešinimą esame dėkingi informaciniams rėmėjams leidiniams „Dzūkų žinios”, „Lazdijų žvaigždė”, „Dainavos žodis”, „Druskininkų naujienos”, „Alytaus naujienos”, „Druskonis”, Lietuvos radijui ir televizijai, Kurorto radijui, radijui FM99, interneto portalams lazdijietis.lt, varėniškis.lt, druskininkietis.lt, marijampolietis.lt, vilkaviskietis.lt, šakiškis.lt, kalvarijietis.lt, kazlurudietis.lt, alytiškis.lt.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šventės PASIENIO FIESTA 2016 įgyvendinimo. Kviečiu visus rajono gyventojus siūlyti naujas idėjas ir teikti pasiūlymų, kad ši šventė taptų dar spalvingesnė. Nuoširdžiai tikiuosi, kad mūsų visų bendromis pastangomis kitais metais į keturioliktąją PASIENIO FIESTĄ sugužės dar gausesnis būrys gimtojo krašto gyventojų bei svečių iš įvairių Lietuvos miestų ir užsienio šalių.

Iki malonių susitikimų mūsų šventėse!

pasienio fst